Загадка на деня: 28-10-2014

На снимката е едно тракийско светилище, намиращо се на Черноморието. То е сред най-големите тракийски светилища на територията на България. Открито е от чешкия археолот Карел Шкорпил малко след Освобождението. Въпреки това допълнителни проучвания не са правени чак допреди 10-15 години. Чак през 2002 година теренът е изследван подробно благодарение на археоложката Цоня Дражева. За нещастие проучванията са прекратени през 2005 година заради липса на средства. Проучванията сочат, че светилището е функционирало от 1500 г. пр. Хр. до 5-ти век, което прави около 2000 години религиозна дейност в региона. Най-вероятно тя е замряла заради разпространението на Християнството. Загадката днес е: Как е името на тракийското светилище от снимката?

Снимка: Vmenkov, wikipedia.org

Оставете своя отговор като коментар отдолу

Индонезия - март 2020 г.

Острови Флорес, Комодо и Бали

Дълъг уикенд в Прага

Кои забележителности в Прага да посетим ако разполагаме с дълъг уикенд

Секретните обекти в СССР: РЛС Дуга

РЛС Дуга е строго секретен обект, за който СССР никога не би искал да разберем

10 цитата за пътуването и пътешествията

Да пътуваш означава да живееш - Ханс Кристиан Андерсен

Как празнуват Великден по света

Как да пътуваме по-евтино

Няколко прости съвета как да спестим пари в чужбина

Добави и ти загадка!

Знаеш някое интересно място в България или чужбина? Искаш да провериш знанията на останалите? Значи си на правилното място!

Снимка:

Кратка подсказка към останалите:

Отговор:

Имам нужните авторски права, за да публикувам снимката и текста.

Случайна загадка

Ние използваме 'бисквитки', за да улесним Вашето сърфиране и да Ви покажем съдържание, което може да Ви заинтересува. Използвайки този сайт, Вие се съгласявате с нашите условия

Последвайте ни и във Facebook: Затвори