Официалните валути в Панама са Панамска балбоа и Щатски долар. Еврото не е разпространено е не се препоръчва да разчитате на него. Най-добре е да носите пари на ръка докато сте в Панама, особено дребни банкноти (до 20$). Често може да се окажете проблемно да ви върнат ресто при по-големи банкноти, а и когато се пазарите ще успеете да договорите по-ниски цени. Панамската балбоа и американския долар са същите по форма и големина, единствената разлика е изображението върху тях. Стойността им в Панама е еквивалентна. Банкоматите са често срещани в големите панамски градове. Извън столицата Панама е почти невъзможно да се разплатите с кредитна карта, а дори в нея малко места ги приемат. Най-добре не разчитайте на кредитна карта в Панама.
Даването на бакшиш в Панама не е задължително, но поради ниските възнаграждения, местните ще бъдат доволни ако им оставите бакшиш. Проверете сметката си, защото някои ресторанти в Панама начисляват такса за обслужване. Не оставяйте бакшиш при наличието на такава, иначе оставете 10% на обслужващия ви. Имайте предвид, че някои заведения събират всички бакшиши и ги делят по равно между персонала в края на деня/седмицата. При добра храна и обслужване не забравяйте да благодарите - това понякога може да бъде по-добре оценено в Панама, отколкото бакшиша.
Официалният език в Панама е испански. В туристическите райони и столицата Панама, може да се разберете и на английски, но като цяло английският не е особено разпространен.
Напрежението в електрическата мрежа на Панама е като стандартното за Северна Америка - 120V, 60Hz. Използват се американски тип щепсели и контакти. При пътуване до Панама ще ви е нужен адаптер и американски тип накрайник.
Часовата разлика между Панама и България е - 7 часа. В Панама не се използва лятно часово време.
Последвайте ни и във Facebook: Затвори